Krzysztof Kryza

Krzysztof Kryza – znany poznański podróżnik i obieżyświat. Podróżuje samotnie, spędzając na każdej wyprawie po kilka miesięcy. Jest osobą niezwykle komunikatywną i nie boi się wyzwań, co pozwala mu wtopić się w miejscowe życie i dotrzeć wszędzie tam, gdzie inni być może nigdy nie byli. Zna bardzo dobrze m.in. Rosję, Kamczatkę, Mongolię, Chiny, Indonezję, Afrykę Zachodnią i Amerykę Południową.

Krzysztof Kryza mówi sam o sobie:

„Kocham podróżować dla zapachu ulicznych garkuchni, dla przekupek wygodnie rozsiadłych na stosach ananasów, dla tych ulicznych handlarzy, krawców, ludzi taszczących kosze, wiadra, walizy, bananowe kiście i miski pełne prania. Kocham podróżować w przeładowanych autobusach, promach, znosić w pokorze upały i chłody. Rzeczą zupełnie niezwykłą jest to, jak człowiek z człowiekiem potrafi się porozumieć. Parę wydukanych słów, kilka pozdrowień i to wystarczy…” 

Podróżnicze dossier Krzysztofa Kryzy jest naprawdę imponujące, odwiedził niemal wszystkie kontynenty. Ze swoich wypraw przywozi tysiące zdjęć oraz materiały video. Z tej bogatej kolekcji wspomnień podróżniczych wybraliśmy Vanuatu.